seria olejów castrol gtx

Oleje silnikowe Castrol GTX

By admin, Sierpień 20, 2015

Castrol GTX to wyjątkowa seria olejów Castrol dedykowana do silników benzynowych i wysokoprężnych z wysokim przebiegiem powyżej 100 000 km. Specjalna formulacja skutecznie wydłuża życie silnika, a także chroni go przed tworzeniem i gromadzeniem w jego wnętrzu szlamów, osadów oraz nagarów. Pakiet dodatków uszlachetniających zawarty w składzie oleju minimalizuje zmiany lepkościowe i termiczne, przywraca elastyczność uszczelnieniom silnika tym samym minimalizując wszelkie wycieki. Castrol GTX testowany był również w silnikach zasilanych LPG i określany jest jako najlepszy wybór do tego typu silników.

Castrol GTX 10W-40 oraz 15W-40

Zarówno olej 10W40 jak i 15W40 z serii GTX przeznaczone są do silników benzynowych z instalacją LPG oraz Diesla. Bardzo dobrze sprawdzają się w silnikach z dużym przebiegiem zapewniając im maksymalną ochronę w niesprzyjających warunkach jazdy. Każdy z nich z powodzeniem spełnia lub przekracza standardy:

  • API SL/CF
  • ACEA A3/B3
  • A3/B4
  • MB-Approval 229.1
  • VW 501 01/505 00

Dodatkowo olej GTX 15W40 High Mileage posiada aprobatę: Fiat 9.55535-D2, co pozwala na bezpieczne stosowanie go w niektórych silnikach koncernu Fiat.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnia: 5]
Oleje silnikowe Castrol GTX written by adminśrednia ocen5/5 - 1oceny użytkowników

What do you think?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>